Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt
TDTAktualnościTDT na Dniu Dziecka w Bielisze


TDT na Dniu Dziecka w Bielisze

Transportowy Dozór Techniczny wziął udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Inspekcję Transportu Drogowego na terenie szkoły podstawowej w Bielisze koło Radomia.

Podczas pikniku Premier RP Mateusz Morawiecki poprowadził lekcję bezpieczeństwa ruchu drogowego, zaś Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił o nowych zasadach w ruchu drogowym, które weszły w życie właśnie 1 czerwca, a  których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach publicznych w Polsce. Przepisy obejmują zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie przechodzenia przez jezdnię, zakaz jazdy na zderzaku na drogach szybkiego ruchu, a ograniczenie prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym obowiązuje przez całą dobę.

Podczas pikniku na stoisku Transportowego Dozoru Technicznego również dzieci chętnie zapoznawały się z działaniem kamery termowizyjnej, dowiadywały, w jaki sposób m.in. dzięki niej Transportowy Dozór Techniczny dba o bezpieczeństwo urządzeń technicznych. Wszyscy otrzymywali swoje zdjęcie wykonane w podczerwieni.

Na stoisku TDT gościł m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk i Sekretarz Stanu Rafał Weber.