Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt
TDTAktualnościKrzysztof Bujański – nowy szef TDT


Krzysztof Bujański z dniem 17 czerwca 2023 r. został powołany przez Ministra Infrastruktury na stanowisko p.o. Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego. Zastąpił on wieloletniego Dyrektora TDT, Jana Urbanowicza, który przeszedł na emeryturę.

Krzysztof Bujański ma 50 lat. Z Transportowym Dozorem Technicznym związany jest od 2006 r., gdzie przeszedł całą ścieżkę kariery, począwszy od starszego asystenta, przez inspektora, starszego inspektora, kierownika Oddziału Terenowego TDT po zastępcę dyrektora. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w zakresie transportu linowego oraz studium dla dyrektorów w służbie cywilnej – Vademecum Administracji.

Posiada uprawnienia dozoru technicznego w zakresie: dźwigów, dźwignic, kolei linowych, wyciągów narciarskich, zbiorników transportowych w ruchu kolejowym, drogowym oraz żegludze śródlądowej, przeznaczonych do transportu towarów niebezpiecznych i inne.

Jego hobby to informatyka, fotografia, muzyka, „dobry film”.