Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt
TDTAktualnościJednostka Notyfikowana 1468Porozumienie TDT – SLV HALLE


Jan Urbanowicz, Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego oraz prof. Steffen Keitel, Prezes SLV Halle podpisali 13 sierpnia 2019 r. w Warszawie porozumienie o współpracy.

Głównym celem porozumienia jest ustalenie zasad współpracy w związku ze wspólną organizacją międzynarodowej konferencji JoinTrans w 2020 r.

– Trwa proces harmonizacji w oparciu o normę EN 15085 spawania pojazdów kolejowych. Bezpieczny transport kolejowy leży w interesie publicznym całej Europy, a spawanie pojazdów szynowych i ich części odgrywa w tym aktywną rolę – podkreśla prof. Steffen Keitel. – Producenci, operatorzy, krajowe organy bezpieczeństwa oraz jednostki certyfikujące z ponad 16 krajów są obecnie członkami Europejskiego Komitetu ds. Spawania Pojazdów – ECWRV, którzy omawiają utrzymanie jakości na jednakowym poziomie. Ale potrzebna jest wymiana doświadczeń będąca udziałem wszystkich uczestników  – zaznacza.

– W tym celu organizujemy konferencję techniczną, która będzie dotyczyć najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii spawalnictwa, konstrukcji spawanych oraz norm wytyczonych dla pojazdów kolejowych – dodaje dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego, Jan Urbanowicz.

Konferencja JoinTrans 2020 „Spajanie i projektowanie pojazdów szynowych” została zorganizowana po raz pierwszy w 2010 r. i odbywa się co dwa lata, W 2020 r. po raz pierwszy odbędzie się w innym kraju europejskim niż Niemcy – w Polsce. JoinTrans zostanie zorganizowane wspólnie przez Transportowy Dozór Techniczny i SLV Halle w dniach 12-13 maja 2020 r. w Warszawie. Więcej informacji na temat konferencji Join-Trans pojawi się wkrótce na stronach www.tdt.gov.pl oraz www.slv-halle.de