Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt


Transportowy Dozór Techniczny na TRAKO 2017

Liczne debaty, seminaria, konferencje, prezentacje najnowszego taboru kolejowego – 12. edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2017 już za nami. W tym roku na targach swoje stoisko miał także Transportowy Dozór Techniczny.


Ta największa impreza branży kolejowej w Polsce i druga – po berlińskich targach InnoTrans – co do wielkości w Europie przyciągnęła w tym roku ponad 700 wystawców z 25 krajów świata. Na TRAKO, jak co dwa lata, spotkali się organizatorzy transportu publicznego, przewoźnicy kolejowi i tramwajowi, dostawcy technologii, podzespołów, producenci taboru szynowego, a także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, eksperci, inżynierowie, inwestorzy i pasjonaci kolei.

Cztery dni targowe zaowocowały licznymi spotkaniami ekspertów Transportowego Dozoru Technicznego z kontrahentami, przedstawicielami władz państwowych i samorządowych, osobami zainteresowanymi działalnością TDT, m.in. certyfikacją. Rozmawiano m.in. na takie tematy jak: ocena zgodności kół, osi i zestawów kołowych na zgodność z dyrektywą 2008/57/WE, certyfikacja i ocena zgodności wyrobów, badania nieniszczące UT osi zestawów kołowych, niezależna ocena adekwatności stosowania procesu zarządzania ryzykiem w obszarze bezpieczeństwa systemu kolejowego.

Nowością podczas TRAKO 2017 był Dzień Kariery, podczas którego pracodawcy i pracobiorcy mogli podyskutować o wzajemnych oczekiwaniach wobec siebie, bezpośrednio wymienić informacje. Tego dnia (29 września) wystawcy mogli zaprezentować też oferty pracy, staży i praktyk.

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017 odbyły się w dniach 26-29 września 2017 r. w gdańskim AmberExpo. Organizatorami byli Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. oraz Grupa PKP, partnerami zaś firmy: Bombardier, Knorr-Bremse, Medcom, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., TINES oraz TRACK TEC. Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Infrastruktury i Budownictwa.